Українські військові готові до можливого підриву ЗАЕС

З огляду на можливість підриву росіянами Запорізької атомної електростанції, українські військові забезпечені всіма засобами індивідуального захисту та радіаційного контролю.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов.

Він пояснив, що Генштаб передбачив такий сценарій та проаналізував можливий вплив підриву ЗАЕС на виконання військами поставлених завдань.

Громов підкреслив, що безпосередньо на фронті на випадок радіаційної небезпеки українські військові забезпечені засобами індивідуального захисту та радіаційного контролю.

За його словами, ЗСУ також мають резерви особового складу, які можуть безпосередньо виконувати завдання радіаційної розвідки, контролю та знезараження підрозділів, що потрапили в зону радіоактивного зараження.

Крім того, підрозділи ДСНС також будуть залучатися до виконання відповідних специфічних заходів.

Як відомо, минулого року росіяни захопили Запорізьку атомну електростанцію та перетворили її на військову базу. Окупанти замінували машинні зали ЗАЕС, переховують військову техніку поблизу реакторів, а на самих реакторах вони облаштували вогневі позиції.

Минулого тижня українська розвідка заявила, що російська війська почали залишати територію Запорізької атомної електростанції. Також вчора у Генеральному Штабі ЗСУ попередили, що окупанти можуть готувати провокації на Запорізькій АЕС.

Зокрема, за даними Генштабу ЗСУ, росіяни розмістили на дахах 3-го та 4-го енергоблоків станції предмети, схожі на вибухові пристрої. Їх підрив не мав пошкодити енергоблоки, але, таким чином, окупанти хотіли інсценувати обстріли ЗАЕС з боку Збройних Сил України.

Втім, провокація росіян наразі не вдалася. Завдяки вчасно поширеній Україною інформації про це, в тому числі на міжнародному рівні, наразі, вдалося запобігти сценарію з так званим “обстрілом” атомної станції, який готували окупанти.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.