Українські системи протиповітряної оборони відкалібровані на виявлення характерної траєкторії польоту ракет і снарядів, а не важких авіабомб, які майже неможливо збити.
Україна будує "зуби дракона" для захисту від руйнівних керованих авіабомб РФ, - The Times

Українські системи протиповітряної оборони: нова загроза плануючих бомб

Українські системи протиповітряної оборони відкалібровані на виявлення характерної траєкторії польоту ракет і снарядів, а не важких авіабомб, які майже неможливо збити.
Україні складно протиставити щось російським плануючим бомбам  Після захоплення російськими військами Авдіївки Україна активно будує власні довгі лінії глибоких окопів, мін і “зубів дракона”, щоб затримати російські танки, які можуть спробувати прорватися і повернути собі територію, яку росіяни утримували в перший рік повномасштабної війни, пише The Times.
“Але, роблячи це, українські солдати зіткнулися з новою і небезпечною загрозою: так званими плануючими бомбами, модифікованими бомбами радянських часів, оснащеними “розумними” крилами, що перетворюють їх на керовані ракети. Скинуті з літаків над територією, контрольованою Росією, вони становлять нову смертельну загрозу, проти якої Україна погано озброєна, хоча й повільно укріплює свою лінію фронту”, – зазначає видання.
Як зазначав заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін, такі бомби повністю знищують будь-яку позицію, всі будівлі і споруди просто перетворюються на ями після прильоту лише однієї.
Росія здобула велику символічну перемогу, захопивши Бахмут минулого року. Тепер вона спрямувала свої погляди на Часів Яр, наступне місто на заході, яке відкриває шлях до Краматорська і далі.
Як зазначав один з українських офіцерів, підрозділ якого там дислокується, ситуація там погіршується з кожним днем, і російські керовані плануючі бомби становлять найбільшу загрозу.
Росія намагається повернути перевагу в повітрі за допомогою великої кількості модифікованих бомб, що скидаються літаками, яким не потрібно заходити в повітряний простір, контрольований Україною. Українські системи протиповітряної оборони відкалібровані на виявлення характерної траєкторії польоту ракет і снарядів, а не важких авіабомб, які майже неможливо збити.
Єдиною відповіддю, кажуть командири, є бойові літаки, які можуть самі завдавати ударів по російським бортам. Але підготовка до розгортання західних літаків F-16 просувається дуже повільно, і у першому транші, наприкінці цього року, ймовірно, лише шість пілотованих літаків будуть готові до розгортання.
КАБи на фронті – що відомоРосійська авіація останнім часом активно закидає прифронтові населені пункти КАБами. На думку аналітиків Інституту вивчення війни, ворог може запустити серійне виробництво вдосконалених керованих авіабомб, щоб розширити їхнє використання по всій лінії фронту.
Як відомо, у битві за Авдіївку окупанти активно використовували плануючі бомби, стираючи місто у бетонну крихту. На піку повітряної кампанії росіяни випустили приголомшливі 250 KAБ за 48 годин.