Артилеристи ЗСУ вивели з ладу сучасний російський комплекс РЕБ “Свет-КУ” (Відео)

У Луганській області українські захисники за допомогою 227-мм керованого реактивного снаряду GMLRS знищили сучасний російський мобільний комплекс радіо-електронної боротьби РБ-636АМ2 “Свет-КУ”.

Виявила комплекс авіарозвідка одного з українських підрозділів.

Відео знищення військові поділились у мережі.

“Свет-КУ” окупанти прийняли на озброєння десять років тому. Комплекс базувався на шасі двохосьового “КамАЗ-4350”. 

Ця техніка призначена для технічного контролю та захисту інформації, простежування різних джерел радіосигналів та визначення їх координатів. Зокрема, може захищати від перехоплення інформацію, що передається бездротовими каналами. 

На тимчасово окупованих територіях України “Свет-КУ” розвідка вперше виявила у квітні 2016 року. Комплекс був на озброєнні російських бойовиків в населених пунктах Сміле, Кіровськ і Первомайськ.

У серпні того ж року РЕБ зафіксували в Луганську. Той комплекс був закріплений за 18-ю окремою ротою РЕБ (в/ч Л-05776) 2-го армійського корпусу російських окупаційних військ на Донбасі.

Також російський комплекс РЕБ у травні 2021 року був зафіксований безпілотником ОБСЄ біля окупованого міста Новоазовськ Донецької області.

Нагадаємо, нещодавно Збройні сили України дроном-камікадзе знищили російську систему радіо-електронної боротьби “Стриж”, розміщену на базі окупантів на території готелю “Славутич” у Новій Каховці.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.