Американський генерал Марк Арнольд звинувачує Вашингтон у повільних темпах знищення росіян українськими військовими на фронті. Він вважає, що ЗСУ потрібно зброя і техніка у більшій кількості. Тоді вони зможуть звільнити територію України у 2024 році.
Арнольд з вланої ініціативи відвідував Україну і багато консультував військовослужбовців ЗСУ. Генерал був вражений професіоналізмом і завзяттям українського війська, а також бачив обмежену кількість техніки і зброї, яку надав Захід. Про це пише у колонці для The Washington Post Макс Бут.
Оцінка контрнаступу
Ще у травні Арнольд попереджав, що українці не зможуть прорвати оборону окупантів до кінця 2023-го. Однак він більш оптимістично ставиться до перспектив проведення вирішальних операцій у наступному році. Суттєві успіхи можливі влітку, коли більшість техніки союзників прибуде Україну.
Нещодавно він нарікав: “Українцям бракує мобільного обладнання, необхідного для прориву мінних полів і перешкод високої щільності. Механізовані піхотні та бронетанкові батальйони армії США мають у кожній ротній команді танки з лопатями протитанкових мін і важкими катками. У Збройних силах України – такого немає”.
Генерал зауважив, якщо додати всі бойові машини Bradley, танки Leopard і Challenger, то українці зможуть спорядити лише одну бригаду. Лише шість із приблизно 350 батальйонів у сухопутних військах пройшли підготовку за стандартами НАТО. Цього просто недостатньо.
Українським військам не вистачає переваги в повітрі. Часто російські ударні вертольоти заважають бронетехніці ЗСУ розміновувати поля, що дуже сильно сповільнює просування.
Зважаючи на це, Арнольд задоволений прогресом, який українці продемонстрували протягом літа. Він вважає безпідставними закиди Пентагону щодо занадто великих ресурсів ЗСУ біля Бахмута. По-перше, вони не такі там вже й великі, а по-друге, присутність значних українських угрупувань військ на різних ділянках фронту важлива, бо не дає росіянам можливості маневрувати, прив’язує їх до фронту.
Американський генерал вважає, що українські командири чинять правильно, коли діють дуже обережно, не кидаючи у бій велику кількість піхоти. На його думку, слід розумно витрачати людські ресурси під час контрнаступу, чекаючи на прибуття більшої кількості бронетехніки та механізованого обладнання у наступному році.
Що далі
Захід нарощує виробництво боєприпасів: у США виробництво 155-мм артилерійських снарядів збільшиться з 24 тис. на місяць у цьому році до щонайменше 80 тис. – у наступному. На той час в українців також повинні бути танки Abrams М-1 і винищувачі F-16. Більше того, українські війська, які беруть участь у контрнаступі, будуть набагато досвідченішими.
Звичайно, у росіян буде можливість відновити свою оборону протягом зими. Водночас, займаючи позиції все далі на південь, ЗСУ зможуть діставати своїми ракетами більше шляхів та логістичних пунктів окупантів. Зокрема, за допомогою HIMARS, потрібно буде перешкоджати зусиллям росіян відновлювати запаси протягом зими.
“Якщо адміністрація Байдена зацікавлена в припиненні цієї війни, – казав Арнольд, – то вона надасть зброю великої дальності (армійську тактичну ракетну систему, протикорабельні ракети Harpoon, безпілотники Reaper, F-16), більше броньованих M113, транспортери, бойові машини Bradley і танки Abrams”.
Але це не просто питання додаткової зброї. Українські військові також потребують більшої підготовки. При чому не лише для рядового складу, а й для офіцерів. Арнольд пропонував Генштабу ЗСУ наймати відставних західних офіцерів для навчання бригад всередині України, не змушувати їх їхати в інші країни. Це дозволить швидше навчити більше підрозділів.
Нагадаємо, журналісти британської BBC поговорили з генералом у відставці Річардом Берронсом. У 2013-2016 роках він очолював Об’єднане командування Збройних сил Великої Британії. До цього, Річард Берронс брав участь у командуванні миротворчими місіями союзників в Афганістані, Косово та Іраці. В розмові з журналістами, генерал Берронс ділиться думками щодо обсягів військової допомоги Україні, стратегії українського контрнаступу і того, скільки ще може тривати російсько-українська війна.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.