Україна у гарному становищі для початку контрнаступу – генерал США

Головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО в Європі американський генерал Крістофер Каволі заявив, що Україна перебуває у гарному становищі для початку контрнаступу, повідомляє CNN.

«Згідно з моделюванням, яке ми дуже ретельно провели з українцями, вони мають гарну вихідну позицію для початку контрнаступу», — сказав генерал Каволі, додавши, що американське командування брало участь в опрацюванні планів українського контрнаступу.

Генерал Каволі також розповів, що чисельність окупаційних військ росії сьогодні більша, ніж та, яка була на початку масштабного вторгнення, незважаючи на численні втрати у війні проти України. Про це він заявив на слуханнях на засіданні Комітету з питань оборони американського Конгресу. За його словами, окрім сухопутних сил, у росіян ще достатньо інших родів військ.

«Російські ВКС втратили лише 80 літаків» – сказав він – «У них є ще 1000 винищувачів і винищувачів-бомбардувальників. То ж росіяни все ще використовують потужність своєї авіації, і намагаються посилювати нею сухопутні сили» — зауважив генерал Каволі.