Україна стане членом НАТО, питання лише в дорожній карті, - Блінкен

Україна, Румунія та Молдова домовилися про тристоронню співпрацю

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час своєї поїздки до Гаазе провів зустріч з міністром закордонних справ Румунії Лумініцою Одобеску. Сторони обговорили актуальні питання українсько-румунських відносин, а також спільні кроки щодо зміцнення безпеки регіону.
Одним із головних питань під час зустрічі була питання про посилення обороноздатності України та захисту від російської агресії. Кулеба наголосив на невідкладній необхідності посилення протиповітряної оборони України та подякував румунському урядові за підтримку в цьому напрямку.
“Коли Україна буде здатна надійно протистояти російському повітряному терору, обидві наші країни почуватимуться значно безпечніше”, – наголосив міністр Кулеба.
Також сторони домовилися про зміцнення співпраці між Україною, Румунією та Молдовою для протидії спробам Росії дестабілізувати ситуацію в регіоні. Кулеба закликав до збільшення тристоронньої співпраці та обміну досвідом у сфері безпеки та оборони.
Під час зустрічі було також обговорено інші актуальні питання українсько-румунських відносин, зокрема, співпрацю в енергетичній та транспортній сферах. Сторони погодилися на необхідності подальшого розвитку економічної співпраці та залучення інвестицій у важливі проекти для обох країн.
Міністри також обговорили питання щодо взаємодії у сфері культури та освіти, а також обміну молоддю та спільних проектів у цих сферах.
Кулеба також повідомив Одобеску про результати розслідування злочинів проти українців у Криму та Донбасі та зазначив, що Україна буде продовжувати боротися за справедливість для своїх громадян.
У результаті зустрічі було досягнуто домовленості про подальші контакти та співпрацю на всіх рівнях. Міністр Кулеба також подякував румунському урядові за підтримку України в її боротьбі за територіальну цілісність та наголосив на важливості подальшого співробітництва для зміцнення стабільності та безпеки в регіоні.