Україна прийняла надлишки електрики з Польщі, через обстріли є відключення світла на Чернігівщині та газу на Харківщині

Україна прийняла надлишки електроенергії, дефіциту не передбачається. Через обстріли є знеструмлення у Чернігівській області, на Харківщині через бойові дії пошкоджено газопровід, є споживачі без газу. Про це повідомили у Міністерстві енергетики у суботу, пише УНН.
“Вчора на запит Польщі до енергосистеми України передавалась електроенергія з 14:30 до 17:00 сумарною величиною 1000 МВт-год”, – повідомили у міністерстві у соцмережах.
В аварійний короткостроковий ремонт, як вказано, виведено блок ТЕС. “Для покриття потреб споживачів задіяно резерви тепло- та гідрогенерації. Планується комерційний імпорт та експорт електроенергії”, – зазначили у відомстві.
“Ситуація контрольована. Енергосистема збалансована. Дефіциту електроенергії не передбачається”, – ідеться у повідомленні Міненерго.
Як повідомляється, внаслідок неодноразових обстрілів на Чернігівщині відключені лінії 10 кВ, знеструмлено одразу понад 2 тисячі споживачів.
Шахту, яка знеструмлювалася внаслідок бойових дій на Донеччині, було заживлено, працівників виведено на поверхню, повідомили у Міненерго.
Внаслідок бойових дій, як вказано, пошкоджено розподільний газопровід високого тиску на Харківщині. Без газопостачання залишились понад 600 споживачів та комунально-побутовий об’єкт.
Через технологічні порушення відключалось обладнання на підстанції 330 кВ у прифронтовому регіоні на Харківщині, знеструмились кілька підстанцій, побутові споживачі, яких оперативно було заживлено, зазначили у Міненерго.
На поточну добу, як вказано, прогнозується імпорт електроенергії – 4241 МВт-год, також передбачається експорт – до 2630 МВт-год.