Україна отримає літаки F-16 від європейських країн – Білий Дім

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україна отримає літаки F-16 від європейських країн.

Американський президент Джо Байден кілька тижнів тому опрацював із союзниками питання навчання українських пілотів на літаках F-16.

Лише по завершенні підготовки пілотів, відбудеться передача винищувачів українцям. Їх візьмуть із європейських країн, у яких є ці літаки. Зокрема, це можуть бути Данія та Нідерланди.

Заява Джейка Саллівана збудила російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова. Він видав чергову істеричну заяву, у якій повідомив, що рф розглядатиме передачу Україні винищувачів F-16 як загрозу з боку Заходу у ядерній сфері. У якості аргументу назвав здатність цих літаків запускати ядерні боєголовки.

Нагадаємо, що західні союзники створили коаліцію для підготовки українських пілотів літаків F-16. До коаліції увійшло 11 країн. Підготовка українських пілотів розпочнеться наступного місяця. Про це повідомив виконувач обов’язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.