Україна очікує, що переговори про вступ до ЄС розпочнуться в першій половині цього року - Шмигаль Україна розраховує розпочати переговори про вступ до ЄС у першій половині 2024 року після того, як Європейська Рада затвердить переговорні рамки.
Україна очікує, що переговори про вступ до ЄС розпочнуться в першій половині цього року - Шмигаль

Україна очікує, що переговори про вступ до ЄС розпочнуться в першій половині цього року – Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що переговори про вступ до ЄС можуть розпочатися у перші половині 2024 року.  Про це він сказав в інтерв’ю виданню Euractiv,передає УНН.
Як повідомляв УНН, Європейська комісія 12 березня представила Раді ЄС пропозиції щодо проектів переговорних рамок для вступу України та Молдови до ЄС.
За словами Шмигаля, Рада ЄС може ухвалити  переговорні рамки на найближчому засіданні.
Ми чекаємо і бажаємо схвалення Європейської ради на найближчому засіданні (цього тижня – ред.) і вважаємо, що зможемо почати переговори про вступ до ЄС у першій половині цього року
Також він висловив сподівання, що Рада ЄС схвалить переговорні рамки  без додаткових поправок, які пропонує Єврокомісія.
“Президент Європейської ради Шарль Мішель назвав 2030 рік можливим цільовим роком для подальшого розширення ЄС, але ми зробимо все можливе для України, щоб це відбулося раніше, одразу після нашої перемоги”, – вказав Шмигаль.
Також він додав: “Ми виконаємо домашнє завдання дуже швидко – я думаю, що це займе в нас не більше двох років”.
Зеленський – Шольцу: рішення Єврокомісії про переговорні рамки вітається, тепер крок за країнами ЄС і очікується якнайшвидша реакція.