Західні спецслужби відзначили дії ЗСУ у напрямку Токмака – The Wall Street Journal

Прогрес українських військових на фронті протягом останніх днів викликав обережний оптимізм серед західних спецслужб щодо деокупації міста Токмак у Запорізькій області. Його росія використовує у якості логістичного центру. Про це пише американське видання The Wall Street Journal.

Українські десантники прориваються через укріплені позиції росіян на околиці села Вербове. Їм вперше вдалося подолати основну лінію російської оборони – розгалужену систему мінних полів, окопів і протитанкових загороджень, прикритих артилерією.

Росія намагається врятувати ситуацію атаками ударнів дронів та важкою артилерією, яку координують безпілотники. Подекуди літає стільки БПЛА, що українські військові називають цей феномен “Бориспіль”.

Контрнаступ ЗСУ має на меті прорив до Азовського моря на південному сході України. Українські захисники хочуть розділити російські окупаційні сили навпіл і повернути частину з майже 20% території України, яку окупувала Москва.

Для наступу на південь від Оріхова ЗСУ розгорнули нові формування, зокрема потужні десантні підрозділи, такі як 82-а десантно-штурмова бригада, оснащена броньованими машинами Stryker.

WSJ відзначає, якщо Силам оборони України вдасться прорвати оборону росіян поблизу Вербового, вона може отримати імпульс для звільнення більших смуг території на півдні. Основна ціль – місто Токмак, а від нього можуть рухатись на південь – до Мелітополя. Таким чином, вдасться перерізати сухопутний коридор, що з’єднує материкову росію з окупованим Кримом.

Якщо Україна звільнить і Новопрокопівку, і Вербове, вона може оточити Токмак. Незважаючи на те, що Україна стикається з потужною російською обороною, останні два тижні вселяють на Заході надії на справжній прорив.

Нагадаємо, кілька днів тому Збройні сили України захопили позиції окупантів біля села Вербове у Запорізькій області. Цей населений пункт знаходиться біля нещодавно звільненого Роботиного. Успішні дії в цьому районі свідчать про просування українських захисників на Запорізькому, а точніше – Токмаксько-Мелітопольському напрямку.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.