Україна може отримати австралійські винищувачі F/A-18 Hornet

Австралія веде переговори зі США щодо можливої передачі Україні своїх старих винищувачів F/A-18 Hornet.

Про це в власних джерел дізнались журналісти видання The Australian Financial Review.

У Вашингтоні не проти передачі літаків, проте з умовою використання винищувачів виключно у повітряному просторі України.

У виданні додали, що Королівські ВПС Австралії хотіли утилізувати 41 винищувач F/A-18 Hornets. Їх планувалося або відправити в утиль, або продати для використання як навчальні літаки.

Водночас невідомо скільки літаків придатні до подальшої експлуатації. Джерела кажуть, що частина винищувачів годиться лише для розбору деталей.

F/A-18 Hornet — це палубний винищувач-бомбардувальник четвертого покоління.

Сьогодні він є основним бойовим літаком ВМС США, а його модернізована версія постачається на експорт, у тому числі як аеродромний літак.

F/A-18 Hornet з самого початку планували як палубний літак, тому розроблювали за такими вимогами: невеликі габарити, бездимні двигуни, мала величина ефективної площі розсіювання (ЕПР), слабке ІЧ-випромінювання, наявність бортових засобів РЕБ тощо.

На F/A-18 установлені два турбореактивні двоконтурні двигуни General Electric F404, що дозволяє літаку розвивати швидкість до 1915 км/год (1,8 Маха).

І про головне — F/A-18 обладнаний однією шестиствольною 20-мм гарматою M61A1 Vulcan з боєзапасом 578 патронів. Крім цього, він має 9 точок підвіски (3 під фюзеляжем, 2 на кінчиках крил і по 2 під кожним крилом), здатних одночасно нести 6200 кг боєприпасів.

Винищувач здатен використовувати керовані ракети “повітря-повітря”, ракети “повітря-поверхня”, протикорабельні ракети, авіаційні бомби та касетні авіабомби.