Відбулася інавгураційна конференція щодо заснування Стратегічного огляду оборонних закупівель України.
Україна і НАТО розпочали Стратегічний огляд українських оборонних закупівель

Україна і НАТО розпочали Стратегічний огляд українських оборонних закупівель

На інавгураційній конференції у Люксембурзі було оголошено про заснування Стратегічного огляду оборонних закупівель України. Цей проект є одним із ключових напрямків Комплексного пакету допомоги альянсу. Огляд має на меті допомогти Україні у впровадженні реформ у сфері оборонних закупівель для узгодження їх зі стандартами та практиками НАТО.

Робочі групи з експертів України та країн-членів НАТО розпочали спільну роботу з розроблення рекомендацій, які будуть представлені на Вашингтонському саміті в липні 2024 року. Ці рекомендації будуть використані для забезпечення більшої підзвітності, прозорості та оперативної сумісності у системі оборонних закупівель. Це важлива складова підготовки України до майбутнього членства в альянсі.

Огляд здійснюється за ініціативою Міністерства оборони України та реалізується фахівцями з країн НАТО та України у співпраці з Агентством НАТО з закупівель за підтримки Норвегії. Паралельно, Офіс генерального інспектора Пентагону створив новий вебсайт, який надає більше інформації про нагляд за американською зброєю та обладнанням, що надається Україні.