Україна хоче придбати береговий протикорабельний комплекс NSM (фото)

Україна веде переговори з Польщею про закупівлю берегового протикорабельного ракетного комплексу NSM.

Про це з власних джерел дізнались журналісти польського видання Defence24.

Наразі уряди країн ведуть переговори про постачання елементів берегового ракетного комплексу. Проте Україна також розглядає можливість закупівлі батареї польського ракетного комплексу, або ж навіть цілого дивізіону.

Вартість потенційної угоди невідома, проте у 2014 році польський уряд замовив другий дивізіон БРК за майже 200 мільйонів доларів.

Україна може купити ракетний комплекс за власні кошти, чи за фінансування з фонду військової допомоги ЄС.

Зазначається, що поляки мають два повних дивізіони берегових ракетних комплексів. Кожен з них складається з двох батарей по три пускові установки з чотирма ракетами у кожній.

Крім них, до складу комплексу входять командні машини батареї та дивізіону, мобільні центри зв’язку, радари виявлення та супроводу цілей виробництва PIT-RADWAR, а також транспортні засоби логістики.

Naval Strike Missile (NSM) – протикорабельна крилата ракета, розроблена норвезькою компанією Kongsberg Defence & Aerospace.

NSM є дозвуковою ракетою, яка здатна вражати як надводні, так і наземні цілі.

Боєприпас довжиною 4 м і масою понад 400 кг комплектується фугасною бойовою частиною масою 120 кг.

Ракета здатна наводитися за допомогою системи розпізнавання цілей з інфрачервоною головою самонаведення, яка має власну базу даних “теплових відбитків” цілей.

Завдяки їй вона здатна розпізнавати конкретні типи цілей та обирати потрібну.

Берегова батарея складається з трьох стартових платформ, трьох бойових машин управління та по одній машині — мобільного центру зв’язку, РЛС TRS-15C, транспортно-завантажувальної та мобільної майстерні.

Кожна наземна стартова платформа несе 4 ракети, один мобільний центр зв’язку може забезпечувати управління шістьма пусковими установками (24 ракети) на відстані до 10 км від кожної.