Нові реактори будуть побудовані на Хмельницькій АЕС.
Україна хоче купити у Болгарії два ядерних реактори виробництва РФ

Україна хоче купити у Болгарії два ядерних реактори виробництва РФ

Україна готується до будівництва нових реакторів на Хмельницькій АЕС, уряд Болгарії зацікавлений у продажу свого ядерного обладнання, а "Енергоатом" планує побудувати ще два реактори за американським проектом. Це важливі кроки у напрямку забезпечення незалежності України в енергетичній сфері та зменшення залежності від Росії. Планується, що нові реактори на Хмельницькій АЕС будуть побудовані з російським обладнанням, але це не завадить Україні отримати більшу вигоду від цієї угоди, ніж пропонувала Болгарія.
Також варто відзначити, що ці реактори будуть побудовані на території України, що сприятиме розвитку національної економіки та створенню нових робочих місць. Крім того, це дозволить забезпечити стабільне електропостачання країни та уникнути подібних ситуацій, як трапилася на Запорізькій АЕС, коли була заблокована зовнішня лінія електропередачі.
Варто відзначити, що Україна вже має досвід будівництва ядерних реакторів і підтримку з боку міжнародних партнерів. Також існує можливість використання альтернативних джерел енергії, але в даний час ядерна енергетика є одним з найефективніших та найбезпечніших варіантів для України. Нові реактори на Хмельницькій АЕС допоможуть країні зменшити свою залежність від зовнішніх постачальників та забезпечити надійне енергопостачання для своїх громадян.