У США почали розробку зброї, яка збиватиме ракети і безпілотники енергетичними ударами

Американські військові звернулися до компанії Raytheon з проханням розробити і побудувати системи, які будуть уражати безпілотники і ракети за допомогою енергетичних вибухів. Про це повідомило видання Defense News.

Компанія планує випустити прототипи для програми передової електромагнітної нейтралізації та ураження спрямованою енергією протягом двох років. Ці розробки мають стати міцними і транспортабельними для використання на передовій проти повітряних загроз.

Президент з передових технологій Raytheon Коліна Вілана вважає некінетичні оборонні системи ключовою частиною національної оборонної стратегії США.

“Нові версії потужних мікрохвильових систем Raytheon – це економічно ефективні та надійні рішення. Вони працюють зі швидкістю світла. Це дозволить нашим бійцям захищатися від швидших й маневреніших загроз”, – пояснив він.

Компанія вже працювала над контрелектронною мікрохвильовою системою захисту повітряних баз збільшеного радіусу дії CHIMERA для Військово-повітряних сил США. Один із підрозділів компанії Raytheon брався за розробку зброї спрямованої дії – високоенергетичного лазера для бронемашини Wolfhound.

У США щорічно витрачають в середньому $1 млрд на розробку зброї спрямованої енергії. Планують озброювати нею літаки, військові кораблі та наземні транспортні засоби для боротьби з безпілотниками й ракетами.

Таке мікрохвильове обладнання працює, зокрема, шляхом вивільнення енергії, яка перевантажує електронні системи ворожої зброї і вона виходить з ладу.

Нагадаємо, на початку листопада США ухвалили відправку до України боєприпасів з лазерним наведенням для знищення дронів на суму близько $300 млн. Їх включили до пакету військової допомоги вартістю $425 млн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.