У Саратові згадали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС військового училища, що нині перетворено на чоловічий монастир

Саратівський внесок у ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи згадали відкриттям меморіальної дошки офіцерам і курсантам місцевого вищого військового інженерного училища хімічного захисту, що перебували в Чорнобилі у 1986 – 1990 рр. Дошку відкрили у Спасо-Преображенському чоловічому монастирі, який знаходиться у будівлях ліквідованого 2009 року саратівського військового училища. Учасники відкриття поклали до цієї дошки квіти.

До церемонії були, залучені, зокрема, представники РПЦ, місцевого військкомату і Всеросійська громадська організація ветеранів “Бойове братство”. Згадане ГО опікується жертвами “локальних війн і військових конфлікті”. Чи опікувалися вони пам’яттю російських військовослужбовців, що загинули на території України не як ліквідатори, а як агресори й окупанти, російські ЗМІ не зазначають.

Нагадаємо, що в Саратові також існує меморіал “Братська могила”, який використовується для проведення церемоній на День невідомого солдата. Уроки пам’яті в саратівських школах, присвячені цьому дню, покликані “зберегти пам’ять про невідомих солдат та їх подвигів по всьому світу”, – так повідомляє Держтелерадіокомпанія “Саратов”