У Росії стався вибух на заводі зі збагачення урану

На Уральському електрохімічному комбінаті (УЕХК), що в Новоуральську, внаслідок аварії відбулась розгерметизація балона зі збідненим гексафторидом урану.

Про це повідомила пресслужба підприємства.

Інцидент трапився о 09:13 за місцевим часом — у цеху 53 УЕХК відбулася розгерметизація балона зі збідненим гексафторидом урану об’ємом 1 кубічний метр. Попередньо відомо про одного постраждалого.

На підприємстві запевняють, що аварія — локальна, витоків за межі виробництва не має. Наразі персонал цеху, де сталася аварія, евакуйовано, на місці НП проводиться санітарна обробка.

Керівництво заводу переконує, що радіаційний фон на підприємстві та за його межами в нормі, небезпека для мешканців Новоуральська та персоналу комбінату відсутня.

Слід зауважити, що АТ “УЕХК” входить до складу держкорпорації “Росатом” і є найбільшим у світі підприємством зі збагачення урану, який використовується на атомних електростанціях та інших ядерних енергетичних установках.

Цікаво, що це не перша аварія на російських заводах — раніше в окупантів спалахнув завод з виробництва вибухівки, а у червні пожежа сталась на одному з найбільших порохових заводів рф.