У Росії хочуть залучити пенсіонерів для боротьби з дронами-камікадзе

Для своєчасного виявлення безпілотників потрібно організувати чергування на дахах будинків та залучати до нього цивільне населення, зокрема, відставних військових та ветеранів збройних сил. Про це заявив колишній начальник зенітно-ракетних військ ВПС росії Сергій Хатильов.

«Голови адміністрацій мають організувати місцеве населення: чергування на постах візуального спостереження, чергування на дахах будинків. Це мають робити саме цивільні. Для цього потрібно використовувати ветеранів збройних сил, пенсіонерів-«ппошників», які можуть розповісти, навчити та відповідати за цю роботу у масштабах міста, області» – сказав Хатильов в коментарі одному з російських видань.

Більше того, за його словами, для боротьби з безпілотниками російському керівництву слід вдатися до досвіду Другої світової: використовувати народні дружини, аеростати, а також ставити сучасні звуковловлювачі, які у 1914–1945 роках замінювали так звані «слухачі».

Особливо тут стануть у нагоді «відставні генерали і полковники при пам’яті», вважає Хатильов. Він нагадав, що за час радянської влади війська ППО «побували у всіх конфліктах у всіх країнах світу: у Китаї, Кореї, на Близькому Сході, та у Африці».

Нагадаємо, за останній тиждень невідомими безпілотниками було атаковано низку російських міст, зокрема, Краснодар, Бєлгород та Москву. У Краснодарі можливою метою дронів була телевежа, яка забезпечує мобільним зв’язком як місто, так і Південний військовий округ. Також дрони били по Афіпському та Ільському НПЗ.

Днями безпілотники атакували також Підмосков’я та Москву. Їхніми цілями були резиденція кремлівського диктатора Путіна та особняки його оточення на Рубльовці.