Мохамед ульд Абдель Азіз

У Мавританії судять колишнього диктатора за корупцію

10 квітня 2023 року відновився судовий процес над екс-президентом Мавританії Мохаммедом ульд Абдель-Азізом у справі корупції.

Суд у Нуакшоті (столиці країни) заслухав свідка, генерала у відставці Ульд Бекріме. Колишній військовий заявив, що Абдель-Азіз наказав відмовитися йому від частини будівлі поліцейської академії з метою її перетворення на торгівельний центр.

Також екс-президенту інкримінується відмивання коштів. Загалом сума завданих Абдель-Азізом збитків державі невідома. Наразі судовий процес, який розпочався 25 січня 2023 року, призупинено до закінчення Рамадану – 22 квітня 2023 року.

Мохамед ульд Абдель-Азіз – президент Мавританії в 2009-2019 роках, генерал Мавританської армії, прийшов до влади в результаті військового перевороту 2008 року. Добровільно залишив пост президента в 2019 році після закінчення другого строку повноважень. Відомий тим, що за час свого правління подарував мавританський острів колишньому еміру Катару Хамаду аль-Тані.

Нагадаємо, що наприкінці березня Південно-Африканська Республіка заявила, що не заарештовуватиме володимира путіна за ордером Міжнародного кримінального суду.