У Білорусі підірвали російський літак-розвідник

На білоруському аеродромі “Мачулищі” сьогодні сталося кілька вибухів. Про це повідомляє одразу кілька білоруських опозиційних медіа. Внаслідок вибухів було серйозно пошкоджено російський літак-розвідник ДРЛС А-50.

За даними білоруських медіа, у ДРЛС А-50 значно пошкоджено хвостову, носову частини, а також радіолокаційна антена, яка розташована на верхній частині фюзеляжу. “Ушкодження серйозні, літак вже точно нікуди не полетить” – повідомляють джерела білоруських журналістів.

Наразі не відомо точно, що саме стало причиною вибухів. За даними білоруських медіа, це могли бути як дії місцевих партизан, так і невстановлений безпілотний літальний апарат. Оскільки, за якусь мить до вибуху, дехто з працівників аеродрому чув характерний звук невеликого мотору у повітрі.

Нагадаємо, російський борт-розвідник ДРЛС А-50 створений на базі літака Іл-76. Абревіатура ДРЛС розшифровується як “далеке радіо-локаційне стеження”. А-50 призначений для виявлення повітряних та наземних цілей на далеких відстанях, координації дій командних пунктів з повітря та управління з’єднаннями ударної авіації. Всього війська рф мають 9 таких літаків. І часто застосовують їх перед ракетними атаками по території України.