Російська розвідка з 2011 року знищувала в Європі склади з боєприпасами – The Insider

Головне управління розвідки (ГРУ) РФ з 2011 року почало підривати склади з боєприпасами у Європі. Про це з посиланням на зламане листування співробітників розвідки, інформацію хакерів та дані з бази авіаперельотів повідомили у The Insider.

Групу 29155, яку в виданні вважають виконавцем підривів, очолює заступник голови ГРУ Андрій Авер’янов. Раніше він обіймав посаду молодшого аташе у російському посольстві у Варшаві. Пізніше він мав працювати на такій же посаді в Осло, але натомість отримав офіційну посаду в Міноборони.

У The Insider заявляють, що Авер’янов та його підлеглі почали влаштовувати вибухи на території ЄС ще у 2011 році. За кілька років до цього йому видали фальшивий паспорт на ім’я “Андрія Овер’янова”, яким він користувався під час операцій.

Першу диверсію здійснили на складі у болгарському селі Ловнідол. Вибух стався 12 листопада 2011 року. Відомо, що на об’єкті зберігалися списані словацькою армією радянські боєприпаси, які призначалися для відправки в Грузію.

Наступний організований підрозділом 29155 вибух стався на складах неподалік міста Стралджа, де також зберігалися боєприпаси, які планували відправити до Грузії. У березні 2015 року пролунав ще один вибух, цього разу – в Ігановому. За офіційними даними, він знищив понад 2 тисячі ракет і протитанкових гранат, які мали відправити ЗСУ.

“Всі докази, що залишилися на місці потужного вибуху в Ігановому, були зібрані поліцією і відправлені на зберігання до судово-медичного центру в Софії до завершення розслідування. Однак ці докази зникли 31 травня 2015 року після того, як пожежа, яка виникла за нез’ясованих обставин, охопила будівлю, де вони зберігалися.Так співпало, що за два дні до загадкової пожежі в судово-медичному центрі до Софії прибув ще один представник частини 29155 – Єгор Гордієнко”, – йдеться у розслідуванні.

Нагадаємо, що росіяни роблять БПЛА з двигунами придбаними на “AliExpress”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.