Росіяни посилюють психологічний тиск на українських захисників через телефонні розсилки (Фото)

Днями військові ЗСУ на різних ділянках фронту та, навіть, у тилу почали отримувати повідомлення від російських окупантів. Вони розсилаються через смс та через месенджер Signal, популярний серед українських військових. У повідомленнях українським військовим пропонується здаватися в полон окупантам. Для чого пропонується вийти на певну радіо-частоту і викликати певний позивний. Примітно, що інколи у деяких розсилках українським військовим пропонується подзвонити на номер українського оператора мобільного зв’язку.

Як окупантам вдається дізнаватися номери мобільних телефонів українських військових? Офіцери-зв’язківці ЗСУ припускають, що росіяни можуть збирати дані про номери мобільних телефонів українських захисників за допомогою російського комплексу РЕБ «Леєр-3». Ця новітня російська система радіоелектронної боротьби призначена для придушення або взяття під контроль базових станцій GSM-зв’язку. Також за її допомогою може здійснюватися і радіо-електронна розвідка. Зокрема, не виключається і отримання через телефон списку контактів певного абонента мобільного зв’язку.

Зі свого боку, командування ЗСУ вкотре нагадує всім українським захисникам, особливо тим, які знаходяться у районах бойових дій, про необхідність вимикати мобільні телефони поблизу лінії фронту. У крайньому разі, доцільно використовувати тимчасові сім-карти і в жодному разі не входити в контакт з незнайомими особами.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, як російські хакери намагаються зламати телефони українських військових.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.