Суперниця Трампа підтримала збільшення військової допомоги Україні – CNN

Кандидатка в президенти США від Республіканської партії Нікі Гейлі підтримала надання військової допомоги України. Про це вона заявила вчора, виступаючи на зустрічі з виборцями в штаті Айова. На питання одного з присутніх: «Навіщо ми допомагаємо Україні, адже вона – не наш союзник?», Гейлі відповіла: «Можливо, Україна – наш не офіційний союзник. Але в ООН ми не мали кращого союзника, ніж Україна.» Про це повідомляє CNN.

Далі, коментуючи можливість ескалації російсько-української війни через постачання американського озброєння Києву, Гейлі виступила за збільшення військової допомоги Україні і додала: «Коли передаємо нашу зброю українцям, йдеться не про те, щоб розпочати третю світову війну, йдеться про те, щоб запобігти їй. Крім того, Китай уважно стежить за нашою підтримкою України. Якщо ми кинемо напризволяще Україну, вони одразу окупують Тайвань».

Нікі Гейлі – колишня губернатор Південної Кароліни, та колишній представник США в ООН, на сьогодні – офіційний кандидат у президенти США від Республіканської партії. Її основні суперники по партії раніше висловлювалися за скорочення військової допомоги України. Зокрема, екс-президент США Дональд Трамп днями заявив, що міг би дозволити росії навіть окупувати частину України, аби припинити війну. А інший кандидат-республіканець губернатор Флориди Рон Десантіс казав, що США надто залучені в «українські справи» і мають зосередитись на внутрішніх проблемах.

Нагадаємо, США вже виділили 32 мільярди доларів допомоги Україні з початку масштабного російського вторгнення. Останній додатковий пакет допомоги складає 400 мільйонів доларів. Про нього було оголошено тиждень тому.