15 грудня в Україні відзначають День працівників суду. Серед служителів Феміди є люди, які зараз зі зброєю в руках відстоюють незалежність України.
Один із таких – суддя Верховного Суду 49-річний Олександр Мамалуй. Він має дипломи Національної юридичної академії та Харківського національного університету, а також ступінь кандидата юридичних наук. З 2001 року працював суддею Господарського суду Харківської області.
У березні 2014 року його мобілізували у званні “солдата”. За кілька місяців він став снайпером 93-ї окремої механізованої бригади. Протягом року на Донбасі брав участь у боях біля населених пунктів Піски, Первомайське, Нетайлове, Опитне, Водяне, Авдіївка і Донецького аеропорту.
У квітні 2015-го став бійцем контрснайперської групи Державної прикордонної служби України. Протягом липня-грудня того року виконував бойові завдання в зоні антитерористичної операції.
Демобілізувався сержант Мамалуй у липні 2016 року. Пройшов короткострокові курси підготовки офіцерів запасу при Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського і отримав звання “молодший лейтенант”.
Указом президента від 10 листопада 2017-го був призначений суддею Верховного Суду.
З початком повномасштабного вторгнення, Олександр Мамалуй приєднався до свого підрозділу в якому служив і 25 лютого 2022 року брав участь у боях з окупантами у Гостомелі під Києвом. Згодом долучився до зведеної снайперської групи Сухопутних військ ЗСУ.
“Я прийшов, виклав квиток офіцера запасу, орденську книжку та УБД. Вони побачили, що офіцер з досвідом та ще піхотна спеціальність, мене призвали за пів години. Отже, бронь я просто нікому не показував. Вона в мене по цей час у зброярському сейфі”, – розповідав пізніше.
Протягом зими 2022-2023 років суддя виконував бойові завдання у Бахмуті та на його околицях.
Олександра Мамалуя нагороджено трьома орденами “За мужність” (2015, 2022, 2023) та почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ “Срібний хрест”.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.