Суд відправив за грати воєнкома, який брав на службу злочинців

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід начальнику Донецького обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Його відправили грати з можливістю внесення застави у сумі 3 млн грн.

Встановлено, що у 2022 році, перебуваючи на посаді керівника Запорізького ОТЦК та СП, посадовець направив своїх знайомих до бойової бригади ЗСУ нібито для виконання бойових завдань. Вони не брали участь у боях, але отримані безпідставні виплати в сумі 981,3 тис. гривень.

Також керівник військкомату влаштовував на роботу у ТЦК та СП представників місцевого криміналітету. Таким чином допомагав їм ухилитися від суду, де розглядалися їхні кримінальні справи, заведені за особливо тяжкі злочини.

Воєнкому інкримінується перевищення службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Загалом з початку російського повномасштабного вторгнення до України Державне бюро розслідувань розслідує 112 проваджень щодо посадовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

У ДБР додають, що за результатами цієї роботи 15 обвинувальних актів вже направлено до суду. Зазначається, що головними мотивами “популярних” правопорушень посадовців військкоматів стає власна нажива.

Наразі здійснюється перевірка діяльності та способу життя співробітників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Усі порушення будуть ретельно і безкомпромісно розглянуті відповідно до норм Кримінального кодексу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.