Суд обрав запобіжний захід Червінському у справі про обстріл аеродрому “Канатове”

Колишньому в.о командира однієї із частин Сил спецоперацій Червінському обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці без права внесення застави.

Про це повідомив кореспондент Суспільного з зали суду. Раніше військового затримали за підозрою в перевищенні службових повноважень у справі про ракетний обстріл аеродрому “Канатове”.

Засідання відбувалося у закритому режимі. Сторона захисту заявила, що Червінського незаконно затримали та ув‘язнили. Адвокати подаватимуть апеляцію на рішення суду.

Роман Червінський став відомим ще до повномасштабного вторгнення росії. Як офіцер Головного Управління Розвідки Міністерства оборони України, у 2020-му році він брав участь в операції із затримання бойовиків групи “Вагнер”, яка, на жаль, провалилась.

Роман Червінський в залі суду. Фото: Суспільне

У квітні 2022 року Червінський вступив до лав ССО ЗСУ і брав участь в спецоперації, метою якої був підкуп російських пілотів та угон російського військового літака. Під час операції з’ясувалось, що готові до співпраці російські пілоти перебували під контролем ФСБ, але українські розвідники вирішили не відмовлятись від задуму. Втім в означений день, по аеродрому «Канатове» у Кіровоградській області, куди мав прилетіти російський літак, окупанти вдарили ракетами. Внаслідок цієї атаки, один з українських офіцерів загинув, близько двох десятків отримали поранення, а чотири українські військові літаки було знищено.

Через це СБУ відкрила кримінальне провадження проти Червінського за статтею «Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень», звинувативши його в тому, що він проводив операцію без відома і дозволу Служби Безпеки. Вчора йому було повідомлено про підозру та затримано працівниками СБУ. Сам Червінський наполягає, що діяв у законний спосіб, з відома і з дозволу свого командування.