Старенька “Москва” лякає ВМС НАТО у Чорному морі, стріляючи з “пісочниці” по муляжах

Застарілий флагман Чорноморського флоту РФ крейсер “Москва” виконав навчальні стрільби з ракетного комплексу “Базальт”, знищивши ракетою морський щит – мішень. Для проведення навчань у цій ділянці акваторії зупинили судноплавство. Виходячи з політичної обставини, таке навчання покликане “відповісти” на прибуття до Чорного моря нових кораблів НАТО у лютому-квітні 2021 року. 

 

Однак, навряд чи воєнно-морські сили Північноатлантичного Альянсу будуть стривожені вправами крейсера зразка 1976 року та ракетним комплексом, прийнятим на озброєння в 1975 році. За класифікацією НАТО РК “Базальт”/”Вулкан” має кодову назву “Sandbox” (“пісочниця”).

Нагадаємо, що влітку 2018 р. командування російського Чорноморського флоту вирішувало, чи списувати цей морально та фізично застарілий крейсер на метал. Відтак, він був відправлений на ремонт ходової частини, з якого вийшов у липні 2020 року. Ремонт проводився на Севастопольському морському заводі, активи якого до російського вторгнення належали Петру Порошенку. Модернізації крейсера не передбачається, його експлуатацію продовжено до 2030 року “з обмеженням акваторії плавання” – тобто далі Чорного моря його випускати не ризикують…