Стан німецького війська суттєво погіршився – звіт Бундестагу

Німецькі збройні сили сьогодні знаходяться в гіршому стані ніж рік тому, коли росія почала масове вторгнення до України. Про це йдеться у спеціальному звіті, який представила сьогодні уповноважена німецького парламенту з питань оборони Єва Хегель.

Єва Хегель – уповноважена Бундестагу з питань оборони

За словами Хегель, сьогодні Бундесверу катастрофічно бракує низки озброєнь. Оскільки, після того як Німеччина передала Україні частину своїх техніки та зброї, уряд Шольца не зміг забезпечити вчасне заміщення переданого. «Зараз німецьке військо озброєне ще гірше, ніж до масштабного російського вторгнення в Україну рік тому» – заявила Хегель. «Ми вітаємо збройну підтримку України, хоча через неї ми тепер маємо брак власних озброєнь, таких як гаубиці, реактивні системи залпового вогню чи танки «Леопард»» — додала вона, вимагаючи від уряду якнайшвидшого поповнення запасів зброї Бундесверу.

«Як тільки гаубиця передається Україні, уряд одразу має замовляти нову. А цього так і не було зроблено» – зауважила Хегель.

Вона підсумувала, що збройні сили Німеччини наразі потребують витрат у 50 мільярдів євро не лише на поповнення арсеналів, а на модернізацію техніки та будівництво нової військової інфраструктури.

На сьогодні Німеччина надала Україні військову допомогу у сумі приблизно 2 мільярди євро. Вона включає: самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000, реактивні системи залпового вогню MARS II, зенітно-ракетні комплекси IRIS-T та багато інших видів озброєнь.

Також, незабаром, Україна очікує прибуття з Німеччини партії БМП Marder та танків Leopard 2.