США завдали потужного удару по іранських бойовиках у Сирії

Група підконтрольних Ірану шиїтських бойовиків вчора атакувала нафтопереробний завод «КонокоФіліпс», що поблизу Хішама в Сирії. Під час цього нападу загинув місцевий працівник компанії. Також, бойовиками була обстріляна і американська військова база, розташована поблизу, внаслідок чого, кілька американських військових було поранено.

У відповідь, американська авіація підняла у повітря два винищувача F-15E Strike Eagle, які завдали потужного удару по базах Корпусу вартових іранської революції (КВІР), розташованих на сході Сирії. Місцеві очевидці та американська розвідка повідомляють, що табори підготовки іранських бойовиків практично повністю знищено.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що США і надалі завдаватимуть удари у відповідь, якщо бойовики КВІР нападатимуть як на американських військових та їх союзників, так і на цивільний персонал, який працює на американську компанію.

Нагадаємо, інша велика атака на завод «КонокоФіліпс» під Хішамом сталася у лютому 2018-го року. Тоді група з 300 бійців сирійського диктатора Асада та 200 найманців російської ПВК «Вагнер» спробували штурмом взяти підприємство. Втім, ще на підході штурмова група вагнерівців та асадистів була майже повністю знищена ракетним ударом американських військ. Цей випадок став найбільшою втратою для ПВК «Вагнер» до участі у масштабному російському вторгненні в Україну.

Американський військовий націлює ракети на техніку “вагнерівців” під Хішамом у 2018р.

Також нагадаємо, що на сьогодні близько 900 американських військових знаходяться в Сирії, допомагаючи місцевим силам у боротьбі з бойовиками ІДІЛ, КВІР та російськими ПВК.