PACIFIC OCEAN (March 26, 2008) An unarmed Trident II D5 missile launches from the Ohio-class ballistic missile submarine USS Nebraska (SSBN 739) off the coast of California. The test launch was part of the U.S. Navy Strategic Systems Program’s demonstration and shakedown operation certification process. The successful launch certified the readiness of an SSBN crew and the operational performance of the submarine’s strategic weapons system before returning to operational availability. (U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist 1st Class Ronald Gutridge/Released)

США розташують у Південній Кореї субмарини з ядерними боєголовками

Президент США Джо Байден та президент Південної Кореї Юн Сок Йоль домовляться про розгортання американських ядерних субмарин в регіоні.

Йдеться про те, що лідери обох країн укладуть спеціальну угоду, яка передбачатиме подібне рішення. Наразі президент Південної Кореї Юн Сок Йоль знаходиться з візитом у Вашингтоні.

Варто зауважити, що ядерна зброя США з’явиться на Корейському півострові вперше з грудня 1991 року, коли Вашингтон забрав останні 100 боєголовок з Південної Кореї. Ще раніше у 1977 році були виведені ядерні субмарини.

Неназвані чиновники з Білого дому говорять про те, що США та Південна Корея працювали над даним рішенням декілька місяців. Вашингтон у такий спосіб дає зрозуміти, що Південна Корея знаходиться під його “ядерної парасолькою”. Також США намагаються унеможливити повернення Сеулу до розробки власної ядерної зброї. Дискусії щодо цього питання періодично виникають на фоні ядерної загрози з боку КНДР.

Нагадаємо, що в середині березня 2023 року Північна Корея провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-17.