США викупили у Йорданії 60 зенітних установок Gepard. Американський уряд заплатив 110 млн євро. Зенітки планують поставити до України.
Про це пише видання De Telegraaf.
Ця зброя потрапила до Йорданії у 2016 році. Уряд прем’єр-міністра Марка Рютте продав техніку німецького виробництва за 21 млн євро. Тоді це вважалося “смішною ціною”. Угоду розкритикували як таку, що послаблює збройні сили Нідерландів.
Німецьку зенітну самохідну артилерійську установку Gepard виробляла компанія Krauss-Maffei протягом 1970-1980-х років. Вона може збивати літаки й вертольоти.
Українські військові раніше отримали такі ЗРК від Німеччини. Використовують їх переважно для захисту від безпілотників. Збільшення кількості Gepard дозволить ЗСУ заощадити боєприпаси дорожчих зенітних систем, таких як Patriot або Iris-T.
В залежності від цілі екіпаж Gepard обирає один з режимів вогню. Для ураження літаків зазвичай обирають нормальний. Тоді кількість пострілів обчислює система управління вогнем, але не більше 12 пострілів на гармату.
Якщо боєзапас обмежений, обирають відповідний режим BEGRENZT, тоді максимальна кількість пострілів на одну гармату дорівнює 10. Для ураження БПЛА найкраще підходить режим короткими чергами. У виняткових ситуаціях можна обирати режим необмеженої черги або одиночні постріли для ураження наземних цілей.
Нагадаємо, три зенітні установки Gepard увійшло до чергової партії військової допомоги від Німеччини. Про це повідомив сайт уряду Німеччини 20 жовтня. Тоді також озвучили передачу 20 легких розвідувальних БпЛА Vector 20 безпілотних комплексів розвідки RQ-35 Heidrun.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.