США посилили спостереження за Північною Кореєю за допомогою літака

Сьогодні американський розвідувальний літак RC-135W Rivet Joint здійснив переліт над Південною Кореєю. Ймовірно, його завдання полягало у спостереженням за Північною Кореєю після її заяв про випробування підводного ядерного безпілотника.

Про це повідомило видання Yonhap.

Літак RC-135W Rivet Joint Військово-повітряних сил США помітили у небі над містом Інчхон, на захід від Сеула, над сусідніми провінціями Кьонгі та Канвон. Також розвідувальний борт пролетів на східним та західним узбережжям. Його рух відобразився на численних системах відстеження польотів.

Припускають, що розгортання новітнього розвідувального літака США є частиною регулярних операцій зі збору розвідувальної інформації. Але розкриття маршрутів польотів може бути спрямовано на посилення тиску на Пхеньян.

Це вже третій відомий політ розвідувального літака США у цьому році. 4 січня RC-135W був помічений над Кореєю після того, як КНДР заявила про проведення випробування підводного ядерного дрона Haeli-5-23 у морі.

Згодом, 17 січня розвідувальний літак теж був у внутрішньому авіапросторі Південної Кореї.

Нагадаємо, на початку Південна Корея видала наказ про масову евакуацію населення острова Йонпхендо у Жовтому морі через ймовірність військової провокації КНДР. Уряд Південної Кореї видав наказ про масову евакуацію всіх 2000 осіб, які проживають на острові Йонпхендо.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.