США розпочнуть передавати у Гаагу докази воєнних злочинів Росії – New York Times

Президент Сполучених Штатів Джо Байден розпорядився, щоб американські відомства почали передавати Міжнародному кримінальному суду у Гаазі інформацію щодо воєнних злочинів росії в Україні.

Про це повідомляє видання New York Times з посиланням на представників у Білому Домі.

Такий крок американського президента свідчить про зміну політики Вашингтону. Раніше утриматися від співпраці з МКС у Гаазі закликало Міністерство оборони США, яке боялося, що це може спричинити переслідування деяких американських військових. Тепер позиція Пентагону змінилася.

США зможуть надати інформацію про конкретні рішення російських чиновників атакувати цивільну інфраструктуру, а також примусово депортувати українських дітей до рф.

За інформацією NYT, американська сторона вже поділилася відповідними доказами з українськими прокурорами.

Офіційно Білий дім не оголошував про таке рішення.

Нагадаємо, Вашингтон готує новий пакет санкцій проти Киргизстану через постачання до росії заборонених технологій та зброї. Про це із посиланням на власні джерела повідомляє американське видання The Washington Post.

Журналісти з’ясували, між Казахстаном і Киргизстаном митники перехопили партію безпілотників — це були китайські агрокоптери DJI Agras T-30, які придбала киргизька фірма, що планувала перепродати їх компанії в росії.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.