США підтвердили використання китайських боєприпасів в Україні

Сполучені штати підозрюють, що боєприпаси китайського виробництва були використані російськими військами. Наразі прямих підтверджень цьому немає. Про китайське походження ракет свідчить їхня конструкція, але США не розголошує, які саме боєприпаси були знайдено.

Інформація про використання китайських припасів з‘явилася за два дні до візиту лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви. Він може підтвердити тісну співпрацю та партнерство Китаю та росії.

Речник ради нацбезпеки США Джон Кірбі заявив, що поки остаточно невідомо, чи відмовився Пекін від ідеї постачання летального озброєння для російських військових, але водночас немає жодних доказів того, що було прийнято рішення рухатися у цьому напрямку.

Цього тижня видання Politico повідомило, що китайські компанії відправили росіянам 1000 штурмових гвинтівок, деталей для безпілотриків та інше обладнання, яке може бути використане у війні проти України. Митні дані свідчать про те, що поставки відбувалися у період з червня по грудень минулого року, однак Кірбі заявив, що гвинтівки не призначені для використання на полі бою, а домовленності про їх постачання були досягнуті ще до повномасштабного вторгнення рф в Україну.