США нададуть Україні 190 броньованих машин MRAP

США нададуть українським прикордонникам і поліції 190 військових броньованих машин із захистом від мін і засідок (MRAP). Про це повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк у мережі Х.

Mine Resistant Ambush Protected — клас броньованих військових автомобілів, спеціально розроблених для захисту екіпажу від підриву на саморобних вибухових пристроях, мінах, та від засідок зі стрілецькою зброєю.

Машини цього класу зазвичай мають V-подібну форму нижньої частини корпусу для розсіювання енергії вибуху. Також у MRAP встановлені спеціальні крісла з амортизацією, закріплені у місцях, що зазнають меншого впливу від вибухових навантажень.

Захист зазвичай забезпечений лише для екіпажу. Все, що знаходиться ззовні, у тому числі моторний відсік, або не мають захисту взагалі, або захищені слабо. Ця особливість дозволяє витримувати підрив досить потужних СВП. Зовнішні відсіки і вузли руйнуються з мінімізацією передачі впливу на модуль з екіпажем.

Нагадаємо, вчора США оголосили про новий пакет військової допомоги вартістю $175 млн. Вперше Пентагон передає Україні боєприпаси зі збідненим ураном. Це будуть 120-мм снаряди для танків Abrams.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.