США долучаються до передачі Україні літаків F-16 – Білий Дім

Тепер офіційно: Сполучені Штати долучаються до «коаліції винищувачів» для України. Про це заявив сьогодні на брифінгу радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван. «Раніше ми надали значну допомогу Україні для розбудови її сухопутних сил. Тепер ми переходимо до зміцнення її Повітряних Сил» – заявив Салліван, додавши, що Сполучені Штати наразі разом з іншими країнами-партнерами беруть участь в плануванні поставок літаків F-16 до України та навчанні українських пілотів та механіків.

При цьому, радник президента США визнав, що передачу Україні сучасних бойових літаків навряд чи вдасться здійснити до початку контрнаступу ЗСУ. Втім, він додав, що США зацікавлені у довгостроковому посиленні та розбудові української оборони, а, відтак, зроблять все можливе, аби Україна отримала сучасні винищувачі якомога швидше.

Нагадаємо, протягом останніх днів провідні американські медіа повідомляли, що Білий Дім таки ухвалив рішення про передачу літаків F-16 Україні. Ця інформація виходила з різних джерел у американській владі. Але, після заяви Джейка Саллівана про отримання Україною цих літаків можна говорити офіційно.