Вбивство Пригожина організував соратник Путіна – WSJ

Видання WSJ провело розслідування щодо вибуху літака Embraer Legacy 600 голови угруповання “Вагнер” Євгена Пригожина. Журналісти вважають, що катастрофу міг організувати колишній голова ФСБ та секретар Ради безпеки, а ще близький соратник Путіна Микола Патрушев.

Ліквідацію готували два місяці. Її схвалив Патрушев. Про це кореспондентам газети повідомили представники західних спецслужб та колишній офіцер російської розвідки. Через кілька годин після вибуху співробітник європейської розвідки, який підтримував зв’язок із Кремлем, дізнався від російського чиновника, що “Його довелося прибрати”.

“Пригожин прямував додому до Санкт-Петербурга разом із 9 пасажирами, а вибуховий пристрій був під крилом, пише газета. Через затримку ніхто в кабіні не помітив, як маленький вибуховий пристрій прослизнув під крило. Коли реактивний літак нарешті відлетів, він піднявся приблизно на 30 хвилин до висоти 8500 метрів, перш ніж крило розлетілося. Літак по спіралі відправився до землі. Загинули всі 10 осіб”, – йдеться в повідомленні.

Кремль заперечує свою причетність до смерті Пригожина, а Путін заявив, що на борту вибухнула граната. За даними WSJ, соратник Путіна Патрушев попереджав російського диктатора, що ставка на Пригожина у війні з Україною надто небезпечна. Путін не прислухався до його слів, оскільки угруповання “Вагнер” досягло певних успіхів на війні.

У жовтні 2022 року очільник “вагнерівців” нібито зателефонував Путіну і грубо поскаржився на дефіцит боєприпасів. Патрушев вважав, що Пригожин перестав поважати Кремль. У червні 2023 року, коли голова так званої ПВК розпочав заколот, колишній голова ФСБ взяв управління кризою на себе і зробив багато дзвінків для зупинки Пригожина.

Він просив близьких до Пригожина офіцерів переконати голову угруповання припинити заколот. Після заколоту соратник Путіна Патрушев розпочав розробку вбивства. Про це пише WSJ. Путін знав про ці плани і не заперечував.

Наприкінці серпня “Військовий кур’єр” писав про те, що росія засекретила розслідування авіакатастрофи літака Пригожина.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.