Україна отримала 5 безпілотників Sonobot 5 для пошуку мін у воді (Відео)

У новому пакеті військової допомоги від Німеччини до України надійшли надводні безпілотники Sonobot 5. Про це повідомляє німецький проєкт deaidua.org.

Ці апарати можуть обстежувати водойми й виявляти боєприпаси та інші небезпечні предмети.

Дрони доволі нові – модель презентували три роки тому. Українські рятувальники вже тренувалися працювати з цим пристроєм.

“Sonobot 5 в основному застосовують для тривимірного картографування. Апарат можна використовувати під час пошукових операцій для виявлення об’єктів, що становлять загрозу безпеці людей та інфраструктурі”, – повідомляють у ДСНС України.

Цей дрон також може оснащуватися різними типами ехолотів та гідролокатором бокового огляду (у різних конфігураціях за бажанням замовника). Апарат має відеокамеру для підтримки навігації та здійснення фото та відеофіксації.

Sonobot 5 може виконувати автономні місії за заздалегідь розробленим маршрутом. Окрім того, ним може керувати оператор. Зібрані дані передаються у режимі реального часу.

Нагадаємо, компанія devDroid разом з військовими Національної гвардії України провели випробування вітчизняного бойового модуля ТГП, який має дистанційне керування.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.