Скучили за “тітушками” ? Тоді вони йдуть до вас! І будуть намагатися розвалити патріотичні протестні акції.

Сьогодні о десятій годині ранку в Печерському районному суді міста Києва розпочалося засідання для обрання запобіжного заходу для екс-замміністра оборони  генерал-лейтенанта Павловського, якого звинувачують в “підбурюванні” посадових осіб до укладання контактів,  які нібито завдали шкоди обороноздатності країни. Про суть обвинувачень будемо говорити окремо. Зараз мова піде про дуже цікаві речі, що відбувалися під судом.

На підтримку генерала вийшло багато патріотів — волонтерів, ветеранів, депутатів, зрештою генералів. Військові добре знають Павловського і прийшли продемонструвати своє обурення з цієї політичної розправи.

Але прийшли до суду й інші “гості”. Перед  входом вишикувалися з півтора десятка підлітків на чолі з трьома чоловіками приблизно тридцятирічного віку. В руках вони тримали сині прапори з написом  “традиції і порядок”. 

Спочатку всі сприйняли їх як тих, хто прийшов разом з усіма висловитися проти свавілля та політичних розправ, якою, безумовно, і є ця, так звана, справа. Але через якихось півгодини з вуст одного із дорослих “піонервожатих” раптом залунало: “Павловського – на нари!” При цьому вуста  мовили у доволі потужний мегафон, а “річовку” підхопив невпевнений хор…

Обурені ветерани спробували дати “тітушкам”, різку відсіч, але підлітки – “традиціоналісти” немов би тільки того і чекали – відразу приготувалися до бійки.  Здоровий глузд дорослих людей, що пройшли війну переміг — провокація не спрацювала. Патріоти, що прийшли підтримати бойового генерала перейшли до “симетричної” тактики.

Через півгодини скандування одними лише жінками “зелю-геть”, “ганьба” та “тітушки” перекрило не тільки  “хор хлопчиків”, а навіть піонервожатого з його мегафоном.

Хто ж це такі, “Традиція та порядок”, що прийшли вимагати засудження для Павловського?

“Традиція і Порядок” — громадська організація, яка визначає себе як “найбільший в Україні консервативний рух, що об’єднав разом митців та військових, добровольців та держслужбовців, студентів та науковців, бізнесменів та волонтерів”. Тобто така собі “радикальна Нацдружина”. На чолі її  стоїть Богдан Ходаковський. Чи є він родичем славнозвісного офіцера СБУ, що зрадив український присязі  та  стояв на чолі терористичного угрупування “Восток” в окупованому Донецьку – невідомо. 

За інформацією на сайті, активісти з ТіП займаються “постійним інтелектуальним та фізичним самовдосконаленням, беруть участь у спортивних змаганнях та проходять військові вишколи”. Своїми принципами керівники руху називають “патріотизм, хорошу ринкову економіку та християнські цінності”.

Проте патріотизм в ТіПів  доволі цікавий і вкрай непередбачуваний.  Так нещодавно, шостого  лютого їх ватажок Ходаковський очолив протестний виступ проти …  блокади каналів Медведчука! 

Такий діапазон протестів – від підтримки Медведчука до участі в “антикорупційних” виступах на боку чинної влади, вірогідно, свідчать про те, що акції вони здійснюють на, скажемо так, комерційних засадах. І жодними джерелами фінансування не нехтують, навіть якщо погляди замовників діаметрально протилежні.

Хто ж міг бути замовником цього так кажучи “протесту”? Стародавні римляни казали “Шукай кому вигідно”. Цілком припустимо що ідея привести під суд “кишенькових патріотів” належала якомусь світлому розуму з Офісу президента. Бо “зелена Банкова” розпочала формувати власний ветерансько-волонтерський рух ще у 2019 році саме з такою метою – вносити розлад в патріотичний прошарок та зашумлювати будь-які спроби протесту проти їх політичного свавілля.

 Можливо, ТіПам були виділені якісь позабюджетні кошти. Але навички “оптимізації грошей” у представників “Кварталу” такі, що організаторам вистачило лише на оплату “роботи” десятку підлітків, вудки,  на які причеплені прапори та мегафон який жінки-патріоти заглушили без особливих проблем.

Висновок з того, що відбувається, доволі сумний. Чинна влада, незважаючи на свою  “патріотичну” риторику, усіма силами намагається повернути Україну до часів Януковича. Узурпація влади, політичні розправи через суди, тітушки – це ми бачимо прямо зараз і тут. 

Але рівень професіоналізму “НКВД-шників” з зе-ДБР та зе-Генпрокуратури зараз такий, що за весь час цієї каденції  вони не виграли в суді жодної такої “політично замовленої” справи. 

Генерала Павловського буде виправдано. І ніякі тітушки цьому не зможуть перешкодити.