Швейцарія передала Німеччині першу партію танків Leopard 2 (Фото)

Швейцарія відправила першу партію танків Leopard 2 до Німеччини. Вони мають компенсувати Берліну машини надані Україні. Про це повідомляє моніторингова група German Aid to Ukraine.

Передача відбулася на тлі невиконання обіцянок щодо надання Україні багатомільярдної допомоги від Європи та США, уповільненого через політичні суперечки, пише видання Bloomberg.


Перші дев’ять танків Leopard 2 A4 були передані німецькій компанії Rheinmetall Landsysteme GmbH вчора.

“Уряд погодився експортувати танки лише за умови, що вони не будуть передані Україні, щоб переконатися, що Швейцарія дотримується своєї традиції військового нейтралітету. Однак, Швейцарія вперше активно підтримала європейську військову допомогу Україні, забезпечивши Німеччині можливість поповнити свої запаси танків”, – зазначає Bloomberg.

Rheinmetall також погодився розмістити замовлення на іншу військову техніку зі швейцарськими виробниками оборонної техніки в рамках угоди.


Оглядачі з каналу German Aid to Ukraine додають, що решту 16 танків доставлять вже найближчими днями.

“Після цього може розпочатися робота над танками, які будуть доставлені чи продані країнам-партнерам ЄС та НАТО, щоб принаймні частково замінити постачання Leopard 2 в Україну”, – йдеться у повідомленні моніторингової групи.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв, що Німецька оборонна компанія Rheinmetall побудує новий завод з виробництва боєприпасів, щоб безперебійно постачати снаряди в Україну.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.