Швейцарія надала 100 мільйонів євро на розмінування України

Уряд Швейцарії протягом 4 наступних років надасть понад 100 мільйонів євро на гуманітарне розмінування в Україні. Про це повідомляє “Урядовий портал”.

Відповідної домовленості представники України та Швейцарії досягли на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України в Загребі.

“Масштаби забруднення України мінами та снарядами, що не вибухнули, безпрецедентні та найбільші з часів Другої світової війни. Самотужки наша держава вирішити проблему не в змозі” – зазначила Міністр економіки України Юлії Свириденко на зустрічі з Федеральним радником МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассісом.

Згідно з домовленостями сторін, в першу чергу обстежуватиметься критична інфраструктура, наприклад, газогони, лінії електропередач. В другу – обстежуватимуть помешкання українців. В третю – землі сільськогосподарського призначення. І на завершення – ліси й водні об’єкти.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що Іспанія, Хорватія і Норвегія нададуть на розмінування України 25 мільйонів євро.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.