Десять танків Stridsvagn 122 отримала Україна від Швеції

Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122, які є покращеними аналогами Leopard 2.

Командувач шведської армії Йонні Ліндфорс заявив, що вважає абсолюно правильним рішенням подарувати ці танки Україні.

У штабі армії в Енчепінгу провели підготовку до такого рішення, зокрема й навчання українського особового складу на шведських танках.

Stridsvagn 122 (Strv.122A) — шведський бойовий танк третього покоління. Розроблений на основі німецького Leopard. Шведські конструктори розробили для нього посилену ходову, башту і передню частину машини оснастили додатковими модулями бронювання, замість фар встановили квадратні прожектори.

Місця для екіпажу у Strv.122A обладнали пасками безпеки. Ще на шведських танках встановили французьку систему пуску димових гранат GALAX.

Машини мають удосконалену оборонну систему CBRN для захисту від хімічної, біологічної та радіоактивної зброї.

Вони здатні швидко виявляти, ідентифікувати та фіксувати ціль за допомогою лазерного далекоміра, термографічної камери та калькулятора швидкості/відстань/точності для максимальної точності.

Озброєні Strv.122A гладкоствольною гарматою Rheinmetall L44 калібром 120 мм.

Швеція погодилась надати Україні свої танки у березні після зустрічі у форматі “Рамштайн”.

Нагадаємо, у серпні Німеччина передала Україні 10 танків Leopard 1A5 і радар TRML-4D для ЗРК IRIS-T. Уся ця техніка і зброя — складові пакету військової допомоги, яку Берлін затвердив 13 липня. До списку постачання увійшли також 16 безпілотників Vector, 4 танкових транспортери MAN НХ81 й понад 13 млн патронів для стрілецької зброї.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.