Ударні дрони потрібно вдосконалювати кожні 2-3 тижні

Щоб ефективно знищувати ворогів на одному і тому ж напрямку потрібно використовувати ударні безпілотники різних видів. Обов’язково треба вдосконалювати або міняти дрони кожні 2-3 тижні.

Про це в ефірі “Еспресо” розповів сержант роти ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка – Олесь Маляревич.

“Дрон долітає до цілі, якщо має набір технічних рішень, які здатні облетіти засоби радіоелектронної боротьби. Тому 2-3 тижні щось змінюється. РЕБи ворога активно працюють проти наших дронів. Так само наші – проти їхніх”, – каже військовий.

Оператор та команда безпілотника має визначити, що змінюється у налаштуваннях РЕБ. Тоді вони роблять усе для того, аби їхній дрон міг обійти дію ворожої радіотехніки.

“Якщо не розібратися і не вжити заходів, то ці дрони втрачаються. Це постійний технічний квест та розвиток. Це наша невіддільна робота”, – додав сержант.

Зараз підрозділ отримує дрони від різних постачальників. Від мініоборони надходять дрони-бомбардувальники. Це дорогі пристрої, на них неможливо самостійно зібрати кошти.

Щодо FPV-дронів, то рота “Ахіллес” отримує їх від волонтерських організацій, фонду United24, мінцифри та міноборони.

“Здебільшого ми їх отримаємо через приватні канали. Бо FPV-дронів та технічних засобів, які можна покращити, – безліч. Тож 2-3 тижні вони працюють, а далі їх потрібно змінювати. Неможливо коштом бюджету це оперативно вирішувати. Ми комбінуємо всі можливості, які маємо. Головне для нас – результат”, – підкреслив Маляревич.

Нагадаємо, нещодавно секція FPV-дронів “Шкода” 108-ї бригади територіальної оборони провела унікальну операцію. Вони звільнили селище, використовуючи лише дрони та артилерію. Окупантів змусили відступити без використання штурмових груп.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.