Серби оновили 155-мм САУ Aleksandar, щоб в ній не було російських деталей (Фото)

На оборонному форумі Partner-2023 в Белграді сербська промислова компанія Yugoimport SDPR презенутвала оновлену 155-мм самохідну артилерійська установка Aleksandar.

У модифікованій розробці інженери відмовилися від російських деталей, зокрема, шасі КамАЗ. Нова САУ виготовлена на шасі військової вантажівки MAN. Має броньовану кабіну, яка забезпечує військовим захист від куль та осколків. Екіпаж Aleksandar складається з трьох людей – водій, командир та навідник.

Артустановка оснащена повністю автоматичною системою заряджання. Механізм має 12 готових до стрільби снарядів. Ще стільки ж зберігається у ящику.

Гаубиця Aleksandar сумісна з усією лінійкою 155-мм боєприпасів НАТО. Також може стріляти сербськими снарядами збільшеної дальності ERFB (37,5 км), снарядами великої дальності ERFB BB (49 км) і снарядами VLAP (62 км) з підвищеною швидкістю польоту.

Нагадаємо, компанія “Українська бронетехніка” веде роботу щодо модернізації української самохідної артилерійської установки 2С22 “Богдана”. Інженери працюють над покращеним бронюванням шасі та кабіни. Броньовані кабіни, які будуть на нових самохідних гаубицях, будуть захищати екіпаж від куль та осколків.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.