СБУ затримала ворожих коригувальників-донечан

Служба безпеки України викрила трьох поплічників рф, які збирали дані про місця дислокації та переміщення Сил оборони на донецькому та бахмутському напрямках.

Отриману інформацію колаборанти надсилали окупантам через анонімні месенджери у вигляди текстових повідомлень з електронними координатами та фотофіксацією. Ці дані були потрібні ворогу для підготовки та проведення прицільнтх ракетно-артилерійських обстрілів позицій українських військ.

У ході слідчо-оперативних дій СБУ затримала мешканку Новогродівки при спробі передати загарбникам розвідданні про базування підрозділів ЗСУ на донецькому напрямку. Для збору інформації вона обходила місцевість та в подальшому контактувала з бойовиком терорестичної організації «днр», який входив до складу 1-го армійського корпусу рф. Після російських обстрілів зловмисниця виходила на місце події «звітувала» окупантам про результати атак.

Також затримано мешканку Дружківки, яка передавала агресору приблизне орієнтування місць дислокації ЗСУ та маршрути їхнього переміщення на бахмутському напрямку.

Ще одним інформатором рф виявився місцевий житель, який «зливав» росіянам маршрути переміщення українських військових через проросійські Телеграм-канали.

У всіх затриманих виявлено мобільні телефони з доказами листування з російськими загарбниками.

Наразі слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за ст. 114-2. Тривають розслідування для притягнення винних до відповідальності за злочини проти України.