СБУ відкрила 23 тис. справ щодо збройної агресії Росії

23 тис. відкриттів і розслідувань кримінальних проваджень, пов’язаних з агресією Росії, виконано службовцями СБУ з лютого 2014 р. Це повідомлення Голови СБУ Івана Баканова 14 липня 2021 року опублікував офіційний сайт Служби безпеки України.

«Наразі наші підрозділи розслідують майже 2 тис. кримінальних проваджень, пов’язаних зі збройною агресією Російської Федерації», – підкреслив він.

За сім років до суду передано 3,5 тис. кримінальних проваджень, повідомлено про підозру понад 6 тис. осіб, із них 261 громадянину Російської Федерації. Понад 1200 осіб уже визнано винними судом.

Хоча розслідування ускладнюється відсутністю доступу до тимчасово окупованих територій України, зусилля правоохоронців допоможуть Міжнародному кримінальному суду притягувати до відповідальності держслужбовців РФ і очільників злочинних угруповань.

На нараді керівників силових відомств було наголошено, що СБУ почала реформу органів досудового розслідування. Злочини, скоєні в умовах збройного конфлікту, мають розслідуватися спеціалізованими підрозділами в регіональних органах СБУ в Донецькій і Луганській областях.

(фото ssu.gov.ua)