Розкриті імена двох зрадників з ДСНС, які допомагали окупантам

СБУ затримала двох рятувальників ДСНС з селища Іванків, що на Київщині. Ними виявилися Олександр Недашківський, 1991 р.н. та В’ячеслав Савенок, 1985 р.н.

Чоловіки під час російської окупації Київщини у лютому-березні 2022 року запропонували ворогу співпрацю.

За оплату «рятувальники»-колаборанти здійснили підпал пожежно-рятувальної частини селища Іванкова. Троє місцевих жителів намагалися загасити пожежу, але за це потрапили в місцеву «комендатуру рф» за наводкою колаборантів.

Окрім цього, зрадники також ділилися з окупантами персональними даними учасників українського руху опору, у тому числі колишніх бійців АТО.

Олександр Недашківський та В’ячеслав Савюк за своє прислужування ворогу отримували продукти харчування та речі першої необхідності. Також вони мали «дозвіл» на безперешкодне пересування територією району.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили обом затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Їм обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.