Росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС — частина Херсонщини вже під водою (Відео)

Сьогодні російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС , що розташована від Херсона вище за течією Дніпра. Це підтверджують в оперативному командуванні “Південь”.

Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення.

В мережі вже з’явились кадри зруйнованої ГЕС — дамба отримала критичні ушкодження і більше не здатна стримувати потік води.

Крім того, на відео можна помітити, що вже почалося неконтрольоване скидання води з Каховського водосховища, що загрожує серйозними підтопленнями нижче за течією Дніпра.

Через стрімкий потік води на околицях Каховської ГЕС почали детонувати міни, які закладали російські окупанти.

Голова Херсонської ОДА Олександр Прокудін вже оголосив евакуацію мешканців правого берега Дніпра, яким загрожує підтоплення.

У Міністерстві внутрішніх справ уточнили, що йдеться про такі населені пункти: села Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Понятівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон – острів Корабел.

Рівень води продовжує підійматись — частина населених пунктів Херсонщини вже затоплена. Окремі райони міста вже знеструмлені, зокрема мікрорайон Корабел в Херсоні. Також з метою безпеки відключають газопостачання.

Місцеві мешканці кажуть, що вода вже дісталась до міста — так підтоплення зафіксували у районі Острів. Натомість у Новій Каховці через через підрив ГЕС затопило зоопарк “‎Казкова Діброва”. Усі тварини в ньому загинули.

Укргідроенерго повідомляє, що Каховська ГЕС зруйнована повністю й не підлягає відновленню.