Росіяни можуть затопити Токмак, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ (Фото)

На тлі успішного контрнаступу Збройних сил України росіяни збудували дамбу на околиці окупованого Токмака, що у Запорізькій області.

OSINT-аналітики з Bellingcat переконують, що війська рф можуть затопити місто, якщо українським військам вдасться прорвати їхні лінії оборони.

Експерти пояснюють, що росіяни умисно створюють паводки, аби сповільнити просування ЗСУ і зламати план контрнаступу України. Зокрема, так було з підривом дамби Каховської ГЕС.

Супутникові знімки свідчать, що під час зведення дамби на річці Токмачка, росіяни вже затопили райони нижче за течією, щоб, ймовірно, перешкодити просуванню ЗСУ. Це призводить до підняття рівня води, заболочення і пересихання водосховищ.

Відтак, OSINT-аналітики вважають, що росія може всерйоз розглядати тактику затоплення Токмака, якщо ЗСУ вдасться підійти впритул до міста.

Нагадаємо, що на Херсонщині російські війська підірвали дамбу Каховської ГЕС. Під водою опинились цілі селища та сотні квадратних кілометрів території. У той же час, паводок також знищив і позиції росіян на лівому березі Дніпра.