Росія втратила вчетверо більше танків ніж Україна – аналітики

Російська армія за рік повномасштабної війни втратила близько 1800 танків, тим часом, як Україна – 470. Такі дані наводять аналітики з міжнародного дослідницького проекту Oryx. За їхніми даними, різниця у втратах БМП у обох сторін – не менш разюча. Українці втратили близько 500 бойових машин піхоти, тоді як російські війська – 2100.

На діаграмі Oryx також можна дізнатися порівняння по втратах іншої військової техніки. Зокрема, AFV – це інші броньовані машини (МТЛБ та ін.). Їх українці втратили близько 300, тоді як росіяни – майже 800.

Абсолютно вражаючою є різниця між втратами командно-штабних машин (Comand posts): два десятки втрачено у ЗСУ і понад дві сотні у зс рф – майже вдесятеро більше! І це не дивно, адже завдяки поганій організації командування та точності української артилерії, росіяни несуть значні втрати серед свого офіцерського складу. Навіть російські медіа і так звані «воєнкори» неодноразово повідомляли про численні факти загибелі російських воєначальників: командирів бригад, дивізій та їхніх заступників.